AKTUALNOŚCI

Enea Bydgoszcz Triathlon 2019

Wiele nowości czeka na uczestników Enea Bydgoszcz Triathlon. W największej triathlonowej imprezie w Polsce weźmie udział rekordowa liczba ponad 4000 triathlonistów oraz kilkuset uczestników zawodów dla dzieci: EneaTri-Fun.

Decathlon 2019

Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla nich, jak i kilkunastu tysięcy kibiców, którzy odwiedzą Bydgoszcz 6 i 7 lipca.
Jedną z największych imprez triathlonowych w Europie już trzeci rok z rzędu jako partner tytularny wspiera Enea.

Tradycyjnie zawody odbędą się w samym centrum miasta, z metą w okolicy Hali Łuczniczka. Szybkie i widowiskowe trasy przyciągają z roku na rok coraz więcej uczestników i kibiców. W tym roku z wyzwaniem startu w triathlonie zmierzy się aż 4000 zawodników, z czego blisko połowę będą stanowić debiutanci.
Enea Bydgoszcz Triathlon wpisał się na stałe w kalendarz największych wydarzeń sportowych w mieście. Cieszy mnie to podwójnie.  Po pierwsze dlatego, że triathlon jest niezwykle dynamicznie rozwijającą się dyscypliną, dzięki czemu liczba uczestników naszej imprezy, a także osób nią zainteresowanych, rośnie z roku na rok –  powiedział Prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski.  – Warto też podkreślić niezwykłe zaangażowanie organizatorów, którzy dbają o atrakcyjność wydarzenia. W każdej edycji pojawiają się nowości w programie, przez co bydgoski triathlon zawsze pozytywnie zaskakuje. Bydgoszcz zyskuje też promocyjnie – uczestnikom, którzy zjeżdżają do nas z całej Polski, oddajemy do dyspozycji dynamicznie zmieniające się miasto.

Zmagania odbędą się na trzech dystansach:
1/8, dystans super krótki (475 m pływania/21 km jazdy rowerem /5,5 km biegu),
1/4, dystans krótki (950 m pływania/43 km jazdy rowerem /10,8 km biegu).
1/2, dystans średni (1900m pływania, 86km roweru i 22km biegu).
Oprócz rywalizacji indywidualnej, organizatorzy przygotowali także rywalizację sztafet i drużyn oraz Międzynarodowe Mistrzostwa Lekarzy i Prawników, a także Mistrzostwa Polski osób niewidomych i niedowidzących.
Po raz pierwszy w Bydgoszczy zagości także Puchar Świata w Quadrathlonie, który będzie imprezą towarzyszącą Enea Bydgoszcz Triathlon. W niedzielę, 7 lipca, najlepsi zawodnicy zmierzą się z triathlonem, do którego dodano czwartą konkurencję: pływanie kajakiem.

W ramach zawodów uczestnicy będą walczyć o punkty w klasyfikacji Pucharu Świata organizacji WQF.
Po raz kolejny na trasie rowerowej pojawi się unikatowe rozwiązanie w triathlonie w postaci dronów sędziowskich, które pomagają arbitrom w pilnowaniu rywalizacji w duchu fair-play.

Szczegółowy plan trasy oraz harmonogram imprezy są dostępne na stronie www.BydgoszczTriathlon.pl

Kontakt do organizatora: mail: kontakt@bydgoszcztriathlon.pl