AKTUALNOŚCI

Gwiazdy polskiego żużla zagrają w piłkę nożną dla Tomasza Golloba

16 grudnia w bydgoskiej Hali Sportowo – Widowiskowej Łuczniczka odbędzie się charytatywny turniej piłki nożnej halowej „Gramy dla Tomka”. Organizatorami są byli mechanicy Tomasza Golloba: Wojciech Malak, Rafał Lewicki i Janusz Borzeszkowski. Cały zysk z imprezy , w których grać będą m.in. gwiazdy polskiego żużla, przeznaczony będzie na rzecz dalszego leczenia i rehabilitacji Tomasza Golloba.

Gramy dla Tomka

Turniej z udziałem publiczności odbędzie się w godzinach 11:00 – 17:00, a już dziś wiadomo, że w piłkę nożną zagrają m.in. Bartosz Zmarzlik, Piotr Protasiewicz, Patryk Dudek, Jarosław Hampel, Przemysław Pawlicki,  Artem Laguta, Krzysztof Buczkowski, Janusz Kołodziej, Bartosz Smektała i Dominik Kubera. 

- Wraz z Wojciechem Malakiem i Januszem Borzeszkowskim przeglądaliśmy zdjęcia z różnych charytatywnych zawodów piłkarskich, w których Tomasz Gollob często brał udział. Umieściłem fotografie na jednym z portali społecznościowych i w komentarzach pojawiały się pytania „kiedy gramy?” – wyjaśnia powody organizacji turnieju Rafał Lewicki, który swoją pracę jako mechanik żużlowy rozpoczynał ponad 20 lat temu w teamie Gollobów. 

- Pomyśleliśmy, żeby zagrać znów, a że sytuacja, w jakiej znalazł się Tomasz obliguje nas, żeby zrobić coś dla niego, to środowisko pozytywnie odebrało nasz projekt – kontynuuje Rafał Lewicki. - Jest spore zainteresowanie ze strony mediów, chcemy, aby na zawody przyszli kibice i wsparli Tomasza Golloba. Środowisko żużlowe potrafi się zjednoczyć w słusznym celu. Na co dzień rywalizujemy ze sobą, jednak w takiej sytuacji możemy coś zrobić razem. Zachęcamy do tego także kibiców. Na turnieju będzie wiele atrakcji, o których wkrótce poinformujemy. Ceny biletów na zawody będą symboliczne. 

Honorowy Patronat nad turniejem objęła PGE Ekstraliga, to samo uczynił również Polski Związek Piłki Nożnej i Polski Związek Motorowy z Panem Prezesem  - Michałem Sikorą oraz Polski Związek Narciarski .Organizatorzy wystąpili również z wnioskiem o patronat do Prezydenta Miasta Bydgoszczy - Rafała Bruskiego

Schemat turniejowy przewiduje, że 12 drużyn (w tym m.in. 8 reprezentujących każdy klub PGE Ekstraligi) zostanie podzielonych na 2 grupy, w których toczyć będzie się rywalizacja „każdy z każdym”, a potem odbędą się półfinały i finał. 

Mecze grupowe toczyć będą się na 2 boiskach z bramkami do piłki ręcznej, w formie FUTSAL, czyli z udziałem 4 graczy i bramkarza. Półfinały i finał rozegrane zostaną oddzielnie. 

Organizatorzy wprowadzili dla drużyn obowiązkowe wpisowe w kwocie 1000 zł poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji PZM, która nadal prowadzi zbiórkę pieniędzy na dalsze leczenie Tomasza Golloba. Indywidualny Mistrz Świata z 2010 roku, jeśli tylko pozwoli na to jego stan zdrowia, osobiście pojawi się na turnieju. 

 
Więcej informacji:

https://www.przegladsportowy.pl/zuzel/wielki-turniej-pilkarski-dla-golloba-kibice-beda-mogli-zobaczyc-na-boisku-najlepszych/f06n02d
 
https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/786943/16-grudnia-gwiazdy-polskiego-zuzla-zagraja-w-pilke-nozna-dla-tomasza-golloba
 
https://pomorska.pl/gwiazdy-polskiego-zuzla-zagraja-w-pilke-dla-tomasza-golloba/ar/13644445
 
https://speedwayekstraliga.pl/16-grudnia-gwiazdy-polskiego-zuzla-zagraja-w-pilke-nozna-dla-tomasza-golloba/